پنل مدیریت
  خروج
پرستو وب

ليستي از كاربردي ترين ربات هاي تلگرام

اخبار > اينترنت   |   نویسنده: سيدهادي حسيني   |   تاریخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ آذر

همانطور كه مي دانيد يكي از امكانات جانبي تلگرام، ربات‌ها هستند كه به عنوان يك افزونه در كنار تلگرام، درصدد افزايش كارايي هرچه بيشتر اين پيامرسان و راحتي كاربران تعبيه شدند؛ يك ربات مي تواند كارايي و عملكردهاي متفاوتي داشته باشد، مثلاً متني را براي شما ترجمه كند يا در مورد كلمه‌اي توضيح دهد و يا اينكه اطلاعات آب و هوا را در اختيار شما قرار دهد و از طريق پيام به رباتها و يا اضافه كردن آنها به گروه يا كانال شخصي (بسته به نوع ربات) مي‌شود از آنها استفاده كرد؛ براي گرفتن اطلاعات و چگونگي كاركرد و خدمات ربات هم مي‌توانيد با تايپ اسم ربات مورد نظرتان پس از @ و ثبت نام (زدن كليد Start) در تلگرام به اطلاعات بيشتر دست پيدا كنيد.

با اين مقدّمه ما اينجا ليستي از كاربردي‌ترين ربات‌هاي فارسي و انگليسي را براي شما آماده كرده‌ايم:

zekrbot: ربات قرآنيِ ذكر

اين ربات براي تسهيل دسترسي كاربران علاقمند به قرآن در محيط تلگرام، توسط پايگاه نشر معارف قرآن كريم (كتاب هدايت) آماده و عرضه شده است و شامل موارد: متن قرآن، ترجمه، تفسير، ترتيل، استخاره با قرآن و جستجو در متن و ترجمه قرآن است.

 

weathermanBot: پيش‌بيني آب و هوا

ميشه گفت اين ربات بهترين ربات پيش‌بيني آب و هواست كه به صورت چندزبانه طرّاحي شده كه زبان فارسي هم جزو آنهاست. ربات از سرعت بالايي برخوردار است و شما مي توانيد با مشخّص كردن محدودۀ خود يا شهري كه قصد مسافرت به آنجا را داريد اطلاعات آب و هوايي را حتّي تا چند روز آينده با دقّتي بالا دريافت كنيد.

 

VajehyabBot: سرويس آنلاين جستجوي واژه

اين ربات مربوط به سايتِ واژه‌ياب هست كه از چند فرهنگ لغت (فارسي و انگليسي) بهره مي‌گيرد و مي‌تواند شما را در پيدا كردن معني لغات فارسي و انگليسي ياري كند.

 

wmarkbot: افزودن واترمارك به عكس يا فايل Gif

همانطور كه از اسم ربات پيداست، كار اين ربات اضافه كردن واترمارك يا برچسب به عكس يا گيف‌هاي شماست. شما مي توانيد با استفاده از اين ربات، نام كانال خود را به عكس‌ها يا گيف‌هاي خود اضافه كنيد و آنها را در كانال يا گروه‌هاي خود به اشتراك بگذاريد.

 

SikasBot: استيكرساز

اين رباتِ فارسي مي‌تواند عكسهاي شما را به استيكر تبديل كند و آنها را به صورت يك پكيج استيكر در اختيار شما قرار دهد. همچنين از ديگر قابليّت هاي اين ربات تبديل به فيلم به عكس، فيلم به موزيك، موزيك به ويس، استيكر به عكس و چند قابليّت ديگر مي‌باشد.

 

matnyar_bot: تبديل تصوير به متن (OCR)

اين ربات قابليّت تبديل تصوير به متنِ فارسي را داراست. شما مي‌توانيد با دوربين گوشي خود از متني كه قصد تايپ آن را داريد عكسي (با كيفيّت و شرايطي كه در ربات توضيح داده شده) براي اين ربات ارسال كنيد و در عرض فقط چند ثانيه متنِ آن را دريافت كنيد.

 

GetPublicLinkBot: ايجاد لينك دانلود

كار اين ربات ايجاد لينكِ دانلود براي فايلهاي شماست. اگر نمي خواهيد فايلي را به صورت مستقيم با پيامرسان تلگرام براي كسي ارسال كنيد، كافي‌ست كه فايل خودتان را به اين ربات ارسال كنيد؛ اين ربات براي فايل شما لينك دانلودي ايجاد مي كند و آن را در اختيار شما قرار مي‌دهد كه شما مي‌توانيد به جاي فايلِ اصلي، لينكِ آن را به اشتراك بگذاريد.

 

PronunciationBot: تلفّظ لغات

اين رباتِ چندزبانه قابليّت تلفّظ صحيح لغات و يا تبديل متن به گفتار را داراست. كافي‌ست كلمه يا جملۀ مورد نظرتان را به ربات ارسال كنيد تا تلفّظ ماشيني آن را دريافت كنيد.

 

voicybot: تبديل گفتار به متن

اين رباتِ چندزبانه قابليّت تبديل گفتار به متن را داراست كه زبان فارسي را هم پشتيباني مي‌كند. براي ربات ويس بفرستيد و متن آن را دريافت كنيد.دیدگاه شما  

خدمات و محصولات

طراحی وبسایت

سئو و بهینه سازی

سیستم اتوماسیون اداری

پرتال های سازمانی

سامانه پیام کوتاه

تماس با ما

پست الکترونیک: ParastoTeam@gmail.com

آدرس: قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران -

طبقه چهارم- دفتر تیم برنامه نویسی پرستو

تلفن: 9195423622 98 +

تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی پرستو بوده و محفوظ می باشد.