پنل مدیریت
  خروج
پرستو وب

راهكاري ساده براي پشتيبان‌گيري و انتقال مخاطبان از گوشي اندرويد‌

آموزش > موبایل   |   نویسنده: سيد عبدالعظيم حسيني   |   تاریخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۵ مهر

انتقال ساده مخاطبان از يك گوشي به گوشي ديگر


اندرويد در زمينه انتقال مخاطبان و همسان‌سازي اين فهرست با حساب كاربري گوگل بهترين راهكار را ارائه مي‌كند. با توجه به اين‌كه اندرويد در زمينه پشتيبان‌گيري از مخاطبان بسيار عالي عمل مي‌كند، در نتيجه به لحاظ تئوري احتمال بسيار كمي وجود دارد كه شما فهرست مخاطبان خود را از دست بدهيد. البته به شرطي كه از فهرست مخاطباني كه روي گوشي اندرويدي داريد يك نسخه پشتيبان تهيه كرده باشيد. يكي از ساده‌ترين راهكارها در اين زمينه به‌كارگيري فايل VCF است.

زماني كه يك خروجي از فهرست مخاطبان خود بر مبناي فرمت VCF تهيه كنيد، در ادامه اين توانايي را خواهيد داشت تا اين فهرست را روي هر دستگاهي كه از اين فرمت پشتيباني مي‌كند استفاده كنيد.

چطور يك فهرست پشتيباني از مخاطبان را از طريق برنامه Contacts گوگل آماده كنيم؟

اگر از برنامه Contacts گوگل استفاده مي‌كنيد (برنامه‌اي كه به شكل رايگان روي پلي استور قرار دارد، اما به شكل پيش‌فرض روي گوشي اندرويدي شما نصب نشده است)، تنها از طريق لمس چند گزينه مي‌توانيد از فهرست مخاطبان گوشي خود يك نسخه پشتيبان تهيه كنيد. براي اين منظور ابتدا، برنامه فوق را اجرا كرده، منوي برنامه كه به شكل سه خط افقي در سمت چپ بالاي صفحه قرار دارد را لمس كرده، در ادامه گزينه Settings را انتخاب كرده و در نهايت گزينه Export كه در بخش Manage contacts قرار دارد را لمس كنيد.

با اين‌كار پنجره انتخاب حساب كاربري روي گوشي ظاهر مي‌شود. اگر روي گوشي بيش از يك حساب كاربري داريد، به حسابي كه در نظر داريد فهرست مخاطبان روي آن ذخيره‌سازي شود وارد شويد. اگر تيك مربوط به همه حساب‌هاي كاربري را فعال كنيد در اين حالت فهرست مخاطبان در قالب يك فايل خروجي در همه حساب‌ها ذخيره‌سازي مي‌شود.

پس از انتخاب حساب كاربري موردنظر دكمه Export to .VCF را لمس كنيد.

با انجام اينكا‌ر فايل موردنظر در پوشه Downloads قرار مي‌گيرد. اگر پوشه Downloads را لمس كنيد، فايل CVF را در پوشه دانلودهاي اندرويد مشاهده مي‌كنيد. اگر جزء آن گروه از كاربراني هستيد كه از گوگل درايو استفاده مي‌كنند، در نتيجه اين شانس را داريد تا اين فايل را به سرويس ابري گوگل انتقال داده و روي دستگاه‌هاي مختلف از آن استفاده كنيد. براي اين منظور گزينه Drive را لمس كنيد.

چطور مي‌توانيم از فايل ساخته شده استفاده كنيم؟

پس از آن‌كه فايل VCF را ايجاد كرديد، راهكارهاي مختلفي براي انتقال فايل وجود دارد. به‌طور مثال مي‌توانيد از يك برنامه مديريت فايل استفاده كرده و فايل ساخته شده را به كارت حافظه انتقال داده و كارت حافظه را به گوشي ديگري انتقال دهيد. اما راهكار ساده ديگري نيز وجود دارد. شما مي‌توانيد از برنامه‌هايي همچون Shareit يا Zapya به منظور انتقال بي‌سيم فايل يا حتا بلوتوث نيز استفاده كنيد. پس از آن‌كه فايل فوق را به دستگاه مقصد ارسال كرديد، در ادامه بايد برنامه Contacts را روي گوشي مقصد نصب كرده و مراحلي كه در ادامه به آن‌ها اشاره شد را تكرار كنيد. البته توجه داشته باشيد كه روي گوشي مقصد اين مرتبه بايد گزينه Import را انتخاب كرده و در ادامه مسير فايلVCF  كه ساخته شده است را وارد كنيد تا فهرست مخاطبان به گوشي ديگر انتقال داده شود.

انتقال فهرست مخاطبان از طريق برنامه Contacts سامسونگ

اگر از يك گوشي گلكسي استفاده مي‌كنيد و تمايلي نداريد يك برنامه جانبي روي گوشي نصب كنيد فرآيند انتقال مخاطبان روي اين گوشي‌ها نيز به سادگي امكان‌پذير است. براي اين منظور برنامه Contacts را اجرا كنيد. در ادامه منويي كه در سمت راست بالاي صفحه قرار دارد را انتخاب كنيد. در ادامه گزينه Manage Contacts را انتخاب كنيد.

اكنون گزينه Import/Export را لمس كرده و در ادامه گزينه Export را در صفحه بعد لمس كنيد.

در برنامه مخاطبان سامسونگ شما تنها يك گزينه براي ذخيره‌سازي فايل VCF را مشاهده مي‌كنيد. اين گزينه در برخي گوشي‌ها حافظه داخلي است و برخي ديگر حافظه داخلي و كارت حافظه را شامل مي‌شود. در نتيجه اگر به دنبال ذخيره‌سازي فهرست روي فضاي ابري هستيد، بايد اين‌كار را به شيوه دستي انجام دهيد. در اين‌جا گزينه كارت حافظه را انتخاب كرده و سپس دكمه Export را لمس كنيد.

فايل خروجي با اسم Contacts.vcf روي ريشه محلي كه مشخص كرده‌ايد ذخيره‌سازي مي‌شود.شما مي‌توانيد از برنامه My Files سامسونگ به منظور پيدا كردن فايل contacts.vcf استفاده كنيد. زماني كه اين‌كار را انجام داديد، گزينه Share را انتخاب كنيد تا بتوانيد فايل ساخته شده را به اشتراك قرار دهيد.

اكنون گزينه‌هاي مختلفي براي به‌اشتراك‌گذاري وجود دارد. راحت‌ترين گزينه به‌كارگيري بلوتوث است. همان‌گونه كه اشاره شد، ذخيره‌سازي روي ابر بايد به شيوه دستي انجام شود.

توجه داشته باشيد كه روي گوشي مقصد زماني كه برنامه مخاطبان سامسونگ را اجرا مي‌كنيد بايد گزينه Import را انتخاب كنيد تا همه مخاطبان به گوشي جديد منتقل شوند.


تدوين و گردآوري:Azim hoseinyدیدگاه شما  

خدمات و محصولات

طراحی وبسایت

سئو و بهینه سازی

سیستم اتوماسیون اداری

پرتال های سازمانی

سامانه پیام کوتاه

تماس با ما

پست الکترونیک: ParastoTeam@gmail.com

آدرس: قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران -

طبقه چهارم- دفتر تیم برنامه نویسی پرستو

تلفن: 9195423622 98 +

تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی پرستو بوده و محفوظ می باشد.