پنل مدیریت
  خروج
پرستو وب

آيا گوشي‌ها در زمان اتصال به درگاه USB 3.0 سريع‌تر شارژ مي‌شوند؟

اخبار > موبایل   |   نویسنده: سيد عبدالعظيم حسيني   |   تاریخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۳ مهر

كالبدشكافي يك ادعا

آيا گوشي‌ها در زمان اتصال به درگاه USB 3.0 سريع‌تر شارژ مي‌شوند؟

آيا گوشي‌ها در زمان اتصال به درگاه USB 3.0 سريع‌تر شارژ مي‌شوند؟


مشخصات و ويژگيهاي فناوري USB همچنان براي خيلي از ما ناشناخته و مرموز است. خيلي از كاربران اندرويد بر اين عقيده هستند كه تلفن آنها اگر به يك درگاه USB 3.0 متصل شود سريعتر شارژ مي‌شود. اما آيا چنين ادعايي صحت دارد؟ آيا واقعا USB 3.0 به شارژ شدن سريع تلفن هوشمند كمك مي‌كند؟

بدون شك USB يكي از هوشمندانه‌ترين فناوري‌هاي مرتبط با تجهيزات جانبي است كه به طور گسترده‌اي براي ذخيره و انتقال داده از دستگاهي به دستگاه ديگر مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اما آيا مي‌دانستيد كه USB در مواردي خيلي بيشتر از آنچه كه شما تصور مي‌كنيد كاربرد دارد؟ در حقيقت دستگاه‌هاي الكترونيكي مثل مديا پليرها، هارد ديسك‌هاي اكسترنال، تلفن‌هاي هوشمند و خيلي ديگر از دستگاه‌ها انرژي مورد نياز خود را از همين درگاه USB تامين مي‌كنند.

ما مي‌دانيم كه USB 3.0 يا USB 3.1 خيلي بهتر از USB 2.0 عمل مي‌كند. شايد به همين دليل هم هست كه خيلي از كاربران اندرويد بر اين عقيده هستند كه تلفن آنها اگر به يك درگاه USB 3.0 متصل شود سريع‌تر شارژ مي‌شود. اما آيا چنين چيزي واقعيت دارد؟

قبل از اين كه به اين پرسش بپردازيم، بايد در مورد تفاوت بين خصوصيات فناوري USB بيشتر بدانيم. درگاه‌هاي USB 1.0 و USB 2.0 تنها مي‌توانند تا حداكثر 500 ميلي آمپر جريان را ارائه كنند. اما USB 3.0 اين مقدار را تا 900 ميلي آمپر در ساعت افزايش داده است. كاربران مي‌توانند بدون نگراني از انفجار با استفاده از يك شارژر USB برق مورد نياز دستگاه الكترونيكي خود را تامين كنند. معمولا يك شارژر قدرتمند مي‌تواند به راحتي انرژي مورد نياز يك دستگاه قدرتمند را فراهم كند. اما نمي‌تواند برق بيشتري به يك دستگاه ضعيفتر وارد كند.

با اين اوصاف ...

كدام درگاه مي‌تواند تلفن من را سريع‌تر شارژ كند؟

در واقع پاسخ به اين سوال به عوامل متعددي بستگي دارد كه يكي از آنها نوع دستگاه شما است. همان‌گونه كه قبلا به آن اشاره كرديم يك شارژر قدرتمند مي‌تواند به راحتي انرژي مورد نياز يك دستگاه قدرتمند را فراهم كند. اما نمي‌تواند برق بيشتري به يك دستگاه ضعيفتر وارد كند.

بنابراين اگر تلفن هوشمند يا ساير دستگاه‌هاي الكترونيكي شما به گونه‌اي طراحي نشده است تا بتواند بيشتر از سطح تعريف شده انرژي دريافت كند، اين دستگاه سريع‌تر شارژ نخواهد شد. موضوع مهم ديگري كه بايد به آن توجه شود اين است كه اغلب تلفن‌ها به شكلي طراحي شده‌اند تا اگر ورودي برق از يك درگاه USB ارسال مي‌شود تنها در جريان 500 ميلي آمپر شارژ شوند.

اما بعضي از دستگاه‌هاي پيشرفته به يك هسته مركزي دستكاري شده مجهز هستند كه در زمان شناسايي يك منبع ورودي USB 3.0 محدوديت 500 ميلي آمپر را ناديده مي‌گيرند. بنابراين شما بايد در مورد ظرفيت ورودي تلفن خود تحقيق كنيد و ببينيد آيا تلفن شما اين قابليت را دارد تا با درگاه USB 3.0 سريع‌تر شارژ شود.

يك عامل مهم و تاثيرگذار ديگر كه نبايد آن را فراموش كرد كابل‌هاي USB هستند. بنابراين علاوه بر درگاه USB و قابليت تعبيه شده در موبايل، كابل شما نيز بايد USB 3.0 باشد تا بتواند اين شدت جريان را از خود عبور دهد. در نتيجه اگر تمام شرايط ذكر شده را داريد مي‌توانيد ادعا كنيد كه تلفن شما با درگاه USB 3.0 سريع‌تر شارژ مي‌شود.


 تدوين و گرد آوري: azim hoseiny
کلمات کلیدی
 شارژ     سريعتر      درگاه USB 3     0     موبايل     فناوري     
13
دیدگاه شما  

خدمات و محصولات

طراحی وبسایت

سئو و بهینه سازی

سیستم اتوماسیون اداری

پرتال های سازمانی

سامانه پیام کوتاه

تماس با ما

پست الکترونیک: ParastoTeam@gmail.com

آدرس: قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران -

طبقه چهارم- دفتر تیم برنامه نویسی پرستو

تلفن: 9195423622 98 +

تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی پرستو بوده و محفوظ می باشد.